Projekt „Recyklohraní“

Naše škola se dlouhodobě účastní recyklačního programu Recyklohraní. Školní recyklační program Recyklohraní vznikl v září roku 2008 se záměrem podpořit environmentální výchovu na základních a středních školách v České republice. Cílem projektu je prohloubit znalost žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Nad projektem převzalo záštitu MŠMT České republiky a je spolufinancován zakládajícími společnostmi, které se v České republice specializují na zpětný odběr a recyklaci.

ASEKOL s.r.o. – zpětný odběr elektrozařízení
ECOBAT s.r.o. – zpětný odběr baterií
EKO-KOM a.s. – zpětný odběr a využití odpadů z obalů
EKOLAMP s.r.o. – zpětný odběr osvětlovacích zařízení

Zdarma je dodání sběrných nádoby na použité baterie a vysloužilé drobné elektrozařízení a také následný odvoz po jejich naplnění.
Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů, ale také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a vysloužilého drobného elektrozařízení.